Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Excelsior-Henderson do kupienia Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Excelsior-Henderson do kupienia

Marka Excelsior-Henderson wystawiona na sprzedaż.Do kupienia będą nazwa, logo, dokumentacja techniczna i patentowa oraz wszelkie prawa do wizerunku. Aukcja odbędzie się w Las Vegas pod koniec stycznia.

Marka Excelsior-Henderson to trzeci najbardziej znany amerykański producent z początku XXw po Indianie i Harley-Davidsonie.

Największe sukcesy odnosił w latach 1911-1921, przez jakiś czas był także jedynym amerykańskim producentem motocykli napędzanych silnikiem czterocylindrowym.

 

 

Excelsior-Henderson de Luxe 1926r...

 

 

Oddział zajmujący się produkcją motocykli przestawał przynosić zyski wraz z nastaniem kryzysu z lat trzydziestych - firma nie poszła drogą HD czy Indiana próbujących pozyskiwać zamówienia dla policji czy wojska - ostatecznie marka rowerowa Schwinn, ówczesny właścicel Excelsiora postanowiła zrezygnować z produkcji motocykli.

 

Obserwując rynek klasycznych jednośladów, na którym zarówno Harley-Davidson jak i Indian coraz lepiej sobie radzą, wyrażamy nadzieję, że nowy nabywca wskrzesi markę szczególnie, że zabytkowe modele osiągają zawrotne ceny...

 

 

 

 

Więcej o motocyklach Harley-Davidson

Powiązane materiały

oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści