Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju ESG Rumble 400, czyli polski scramble na Cutom Rumble 2018! Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

ESG Rumble 400, czyli polski scramble na Cutom Rumble 2018!

Budowa motocykla, który ma nie tylko wziąć udział w konkursie Custom Rumble, ale z założenia go wygrać… to nie lada sztuka. Jeżeli dodamy do tego jeszcze ograniczenie czasowe – 45 dni na przeprowadzenie wszystkich prac, to przedsięwzięcie to wydaje się już naprawdę karkołomne. Jednak nie dla Sylwestra Mateusiaka z Eastern Spirit!

Przytulne wnętrze knajpki „Bardziej” w centrum Warszawy stało się miejscem prezentacji customowego dzieła sztuki Sylwestra. Ducati Scrambler Sixty2 przykryty szczelnie czarnym materiałem czekał cierpliwie na doniosłą chwilę prezentacji. Zgromadzeni dziennikarze zerkali kątem oka na ukryty przed nimi motocykl. Czuć było atmosferę napięcia i… podniecenia.

 

W końcu, oficjalnie oczom zgromadzonych ukazał się motocykl. Dzieło sztuki użytkowej. Sprzęt o prostej, ale dopracowanej w każdym względzie formie. Modyfikacje dokonane w tym motocyklu są naprawdę imponujące. Przerobiona została rama wraz z ramą pomocniczą, przebudowany wahacz, przedni błotnik ukształtowany został od zera z kawałka blachy, cały układ wydechowy został przebudowany tak, aby nie mając negatywnego wpływu na moc silnika, wydobyć z niego piękno dźwięku oraz zachwycić wizualnie, przebudowano lampy, zbudowano od nowa zadupek, uszyto kanapę, a kierunkowskazy trafiły w bardzo ciekawe miejsce. Motocykl został pomalowany siedmiowarstwowym lakierem koloru Racing Red. Do pomalowania całego motocykla zużyto 800 ml farby. Dlaczego o tym piszę? Bo dowiedziałem się, że jej 100 ml kosztuje około 1000 zł!! W tym projekcie Sylwester nie szedł na skróty!

 

Jeżeli podoba wam się ESG Rumble 400 – bo taką nazwę nosi ten sprzęt – nie możecie przegapić głosowania, które odbywa się na stronie Custom Rumble.

Zaznaczcie 5 gwiazdek przy motocyklu Sylwestra, bo sprzęt ten wart jest każdej z nich! Wśród 132 motocykl z całego świata, polski projekt jak na razie jest w pierwszej trójce i do drugiego miejsca brakuje mu dosłownie kilku głosów. Głosowanie trwa do 20 marca.

Więcej o motocyklach Ducati

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści