Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Prezentacje EICMA 2018: nowości Yamaha Niken MWT-9 zaprezentowana przez Valentino Rossiego Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Prezentacje

EICMA 2018: nowości Yamaha Niken MWT-9 zaprezentowana przez Valentino Rossiego

Ostatnim modelem, który zadebiutował na EICMA jako nowość Yamahy na 2018 jest Yamaha Niken. To kolejny po Tricity trójkołowiec, który ma zrewolucjonizować podejście do postrzegania pojazdów "okołomotocyklowych".

W stosunku do zwykłego motocykla, MT-09 ma zmienione przełożenia, ale odczucia zbliżone do jazdy na lekkim motocyklu. Nie odczuwa się ciężaru. Cały czas potrzeba do niego prawa jazdy, ale mamy wrażenie obcowania z niezwykle łatwo prowadzącym się pojazdem. Zaawansowana elektronika, podwójne zawieszenie typu upside-down to atuty pojazdu.

 

Valentino Rossi (schylony), zafascynowany Nikenem...

 

Podczas prezentacji pojawił się nasłynniejszy zawodnik motocyklowy, Valentino Rossi. Twierdzi, że pojazd jest niczym zwierze czyhające na ofiarę, pojazd zapewnia fenomenalne odczuwanie przyczepności, prowadzi się, niczym przyklejony do drogi. I że doznań z jazdy nie da się porównać z żadnym innym jednośladem.

 

Więcej o Yamasze Niken napisaliśmy po targach w Tokio, a materiał znajdziecie tutaj.

Więcej o motocyklach Yamaha

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści