Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Ducati wycofuje Multistradę 1260 z prestiżowego wyścigu Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Ducati wycofuje Multistradę 1260 z prestiżowego wyścigu

W tegorocznym zgłoszeniu do Pikes Peak International Hill Climb, prestiżowego wyścigu, odbywającego się co roku w Colorado, Ducati nie wystawi Multistrady. Zamiast tego pojawi się coś całkiem nowego.

Ducati Multistrada wielokrotnie zdobywała główną nagrodę w wyścigu Pikes Peak. Ostatnie zwycięstwo na 156 zakrętach 20-kilometrowej trasy o przewyższeniu 1440 metrów, odniósł na modelu Multistrada 1260W Carlin Dunne. Wyścig ten zawsze był dla Ducati kluczowym punktem w kalendarzu imprez. Tymczasem na pięć miesięcy przed tegoroczną, 97. edycją Pikes Peak, Ducati zarejestrowało się w kategorii Exhibition Powersport jako "Ducati 2019 TBD".

 

Powody rezygnacji z modelu Multistrada, który był w tej imprezie kurą znoszącą złote jajka, jest dość zagadkowy. Pewne światło na tę sprawę rzucił projekt Penta – nakeda opartego na Panigale V4. Motocykl taki idealnie wpisywałby się w surowe kryteria kategorii Exhibition Powersport, gdzie zabronione są owiewki i clip-ony.

 

To jednak tylko hipoteza, wprawdzie dość kusząca, ale żaden pewnik. Równie dobrze producent mógłby wystawić do boju nowego Hypermotarda 950.

 

Więcej o motocyklach Ducati

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści