Ducati Toruń Team - półmetek sezonu - Motogen.pl

Most
V i VI runda WMMP i Pucharu Polski w ramach Alpe Adria odbyła się w czeskim Moście. Team Ducati Toruń wystartował w trzyosobowym składzie. Marcin Walkowiak, startujący w kategorii STK1000, miał pecha w sobotnim wyścigu, który przypłacił upadkiem już w pierwszej szykanie. W niedzielę było znacznie lepiej, gdyż dojechał do mety plasując się na 2 pozycji w klasyfikacji IMRC. Warto dodać, że Marcin jechał bardzo asekuracyjnie z powodu kontuzji nogi, której doznał w sobotnim wyścigu.

W Pucharze Polski startowali Maciej Ukleja i Piotr Prendota. W niedzielnym wyścigu połączonym z IMRC Cup Piotr dojechał na 2 miejscu a Maciej na 7 w polskiej klasyfikacji.

Poznań
W dniach 2-3 sierpnia 2014 odbyła się VII i VIII runda WMMP oraz Pucharu Polski na rodzimym torze Poznań. Zawodnicy Ducati Toruń Team startowali tym razem w składzie: Dariusz Małkiewicz – Superstock 1000, Marcin Walkowiak Superstock – 1000, Maciej Ukleja – Rookie 1000 i Piotr Prendota – Rookie 1000.

W sobotnim wyścigu Superstock 1000 połączonym z klasą Superbike i Alpe Adria żadnemu z naszych zawodników nie udało się ukończyć wyścigu. Marcin Walkowiak na wejściu w Sławiniaka został nieumyślnie podcięty przez Janusza Oskaldowicza i razem wylądowali w 'piaskownicy’. Darek Małkiewicz nie będący w najlepszej formie i zajmujący ostatnie miejsce w wyścigu, postanowił zjechać do boksu, by ułatwić dublującym kolegom swobodniejszy przejazd.

Tego samego dnia, w wyścigu Rookie 1000, Piotra wyeliminowała awaria mechanizmu zmiany biegów i zmuszony został do opuszczenia toru już na drugim okrążeniu. Fantastyczną formę zaprezentował natomiast Maciej Ukleja, który walcząc zawzięcie uplasował się na trzecim miejscu podium za Wojtkiem Durynkiem i Emilem Wyką. Maciej popisał się znakomitym startem i równym tempem. Poprawił również swoją „życiówkę” na 1:39s.

W niedzielnym wyścigu zawodnicy Ducati Toruń Team również zafundowali swoim fanom sporą dawkę adrenaliny. W klasie Superstock1000 Marcin Walkowiak zajął zasłużone trzecie miejsce z czasem okrążenia 1:34, co jest Marcina nowym rekordem życiowym na torze Poznań.

Wyścig klasy Rookie1000 odbywał się w bardzo trudnych warunkach, gdyż przed samym startem rozpętała się burza z ulewnym deszczem. Spośród stawki liczącej 26 zawodników na polach startowych zjawiło się jedynie 10. Maciej po świetnym starcie zajmował trzecią lokatę już w pierwszym okrążeniu. Niestety brak przyczepności przy próbie wyprzedzenia innego zawodnika spowodował upadek Macieja, przez co nie był w stanie kontynuować jazdy. Piotr pojechał wyścig bardzo zachowawczo i asekuracyjnie, dzięki czemu dowiózł bezpieczną 4 pozycję i ważne punkty.

W tym wyścigu obsługa techniczna miała sporo pracy spowodowanej licznymi wypadkami, a zmagania ukończyło jedynie 6 zawodników. Szczerze współczujemy liderowi klasyfikacji generalnej Wojtkowi Durynek, który podczas nieszczęśliwego upadku na ostatnim okrążeniu złamał rękę w nadgarstku. Trzymamy kciuki za jego szybki powrót do zdrowia.