Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport Motocyklowe Mistrzostwa Polski Ducati Toruń Team: Udany debiut z przygodami Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

WMMP

Ducati Toruń Team: Udany debiut z przygodami

W miniony weekend zawodnicy Ducati Toruń Team wzięli udział w pierwszej rundzie Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski. Debiut mogą zaliczyć do udanych, ale nie obyło się bez przygód.

Na listy startowe zapisali się Marcin Walkowiak (Superstock 1000), Robin Kraaikamp (Superbike), Piotr Prendota (Rookie 1000) i Maciej Ukleja (Rookie 1000). Marcin Walkowiak powraca do wyścigów po kilku latach przerwy, a Robin Kraaikamp ma za sobą udany sezon 2013, który spędził w klasie Rookie. Dla Macieja i Piotra jest to z kolei pierwsza runda w karierze, a jej wyniki dobrze rokują na przyszłość.

Marcin Walkowiak w sobotnich kwalifikacjach zajął drugie miejsce, co pozwoliło mu spokojnie walczyć o podium. Marcin został wyprzedzony przez kilku zawodników, ale uporał się z nimi już na drugim okrążeniu. W tym czasie Michal Filla (BMW S1000RR) i Martin Choy (BMW S1000RR) oddalili się od niego na tyle, że nie mógł już podjąć walki, więc spokojnie podążał na trzecim miejscu i budował przewagę nad resztą stawki. W niedzielę Walkowiak zakwalifikował się na czwartym miejscu. Udało mu się jednak zaliczyć doskonały start i szybko znalazł się na drugiej pozycji, której nie oddał aż do końca wyścigu. Po zakończeniu zmagań niektórzy zawodnicy jadący na BMW przyznawali, że Panigale Walkowiaka było dla nich zbyt szybkie.

Robin Kraaikamp rozpoczął sezon pechowo. Do sobotniego wyścigu zakwalifikował się na dwunastej pozycji. Udało mu się szybko przedostać do pierwszej dziesiątki, ale niestety na ósmym okrążeniu zawodnik wypadł z toru. Na szczęście nie stało się nic poważnego, ale z powodu bólu głowy Robin postanowił nie ryzykować i zrezygnował z udziału w niedzielnych zmaganiach. Reszta zespołu wierzy, że są to po prostu złe dobrego początki.

Piotr Prendota i Maciej Ukleja bardzo dobrze poradzili sobie w klasie Rookie 1000, ale tutaj również nie obeszło się bez przygód. Podczas kwalifikacji Piotr wypadł z toru i nie przejechał ani jednego mierzonego okrążenia. To sprawiło, że musiał prosić o warunkowe dopuszczenie do wyścigu. Maciej Ukleja za to poradził sobie świetnie i zakwalifikował się na trzecim miejscu wśród polskich zawodników. Piotr mógł wystartować w niedzielę, ale startował z końca stawki. Ostatnie pole startowe nie przeszkodziło mu w przedostaniu się na trzecie miejsce wśród Polaków. Musiał je jednak oddać Aleksandrowi Klopsowi, ponieważ mechanicy nie zdjęli koców grzewczych z opon w wyznaczonym czasie i Prendota dostał 20 sekund kary. Maciej Ukleja z kolei zbyt ostro wystartował i to sprawiło, że stracił kilka pozycji. Szybko nadrobił straty i ukończył zmagania na szóstym miejscu.

Cały team wrócił ze Słowacji zadowolony. Zarówno zawodnicy jak i ekipa mechaników oraz oczywiście motocykle zdały egzamin celująco. Wszyscy mają jednak świadomość tego, że przed nimi jeszcze dużo pracy. Kolejna runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski odbędzie się w ostatni weekend maja na torze w Poznaniu.

Superstock 1000 wyścig 1 - pierwsza piątka

1. Michal Filla - BMW S1000RR
2. Martin Choy - BMW S1000RR
3. Marcin Walkowiak - Ducati 1199 Panigale
4. Marek Szkopek - BMW S1000RR
5. Bartłomiej Wiczyński - BMW S1000RR

Superstock 1000 wyścig 2 - pierwsza piątka

1. Michal Filla - BMW S1000RR
2. Marcin Walkowiak - Ducati 1199 Panigale
3. Marek Szkopek - BMW S1000RR
4. Barłomiej Wiczyński - BMW S1000RR
5. Paweł Górka - BMW S1000RR

Wyścig Rookie 1000 - pierwsza piątka

1. Wojciech Durynek - Aprilia RSV4
2. Kamil Barański - Aprilia RSV4
3. Aleksander Kopis - ?
4. Piotr Prendota - Ducati 1199 Panigale
5. Dariusz Muszyński - BMW S1000RR

...

6. Maciej Ukleja - Ducati 1199 Panigale

 

 

Partnerzy Ducati Toruń Team:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej o motocyklach Ducati Autor: Wojciech Grzesiak

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
Zobacz galerię

Ducati Toruń Team: I runda WMMP na Słowacji

77
zdjęć
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści