Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Dożywocie za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym - nowe prawo w Wielkiej Brytanii Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Dożywocie za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym - nowe prawo w Wielkiej Brytanii

Uwaga, nowe prawo! Kierowcy w UK, którzy w wyniku niebezpiecznej jazdy lub też pod wpływem działania substancji psychoaktywnych, spowodują wypadek ze skutkiem śmiertelnym, obligatoryjnie dostaną dożywocie.

Do tej pory najwyższą karą za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym w Wielkiej Brytanii było 14 lat więzienia. W tej chwili ma się to zmienić i na brytyjskiej ziemi śmiertelny wypadek spowodowany przez rozmowę przez telefon, piractwo drogowe, ściganie się albo substancje psychoaktywne – ma zostać karany jak zabójstwo.

 

Nowe przepisy zostaną wprowadzone w wyniku nacisku tzw. kampanii rodzinnych oraz otwartego ugrupowania posłów.  Wprowadzenie nowych przepisów jest już pewne, ale nie wiadomo jeszcze kiedy wejdą w życie.

 

Powiązane materiały

oceń ten materiał:
Dożywocie za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym - nowe prawo w Wielkiej Brytanii Korzystanie z telefonu za k...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści