-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Donosiciele w formie. Policyjne skrzynki zalewane błahymi wykroczeniami Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Donosiciele w formie. Policyjne skrzynki zalewane błahymi wykroczeniami

Rośnie liczba zgłoszeń, spływających na policyjne skrzynki. Niestety, tylko część z nich dotyczy istotnych wykroczeń. Policjanci skarżą się, że pieniacze zgłaszający błahe sprawy zajmują im bardzo dużo czasu, który mogliby poświęcić na ważniejsze rzeczy.

W 2014 roku policja zdecydowała się udostępnić możliwość zgłaszania wykroczeń na skrzynkę e-mail. W założeniu miało to pomóc w ściganiu sprawców drogowych przestępstw i wykroczeń – na przykład tych, którzy uciekli z miejsca wypadku, albo spowodowali zagrożenie na drodze.

 

Ta funkcjonalność, jak potwierdzają to samo policjanci, działa bardzo dobrze. Dzięki nadesłanym przez kierowców filmom i zdjęciom udało się zatrzymać bardzo wielu sprawców wykroczeń.

 

Niestety jest też ciemna strona – wśród zgłaszających jest bardzo wielu pieniaczy, którzy z uporem maniaka informują policję o błahych przewinieniach, które nie mają istotnego wpływu na bezpieczeństwo. Rzeczpospolita podaje przykład warszawskiej komendy policji, która zasypywana jest zgłoszeniami od jednego z mieszkańców.

 

Mężczyzna regularnie wysyła zdjęcia kierowców, którzy, ustępując pierwszeństwa pieszym, lekko najeżdżają na pasy. Następnie dopytuje o postępy w dochodzeniu, zmuszając policjantów do zajmowania się tak błahą sprawą i grozi skargami w razie zaniechania działań.

 

O podobnych przypadkach słyszeliśmy także od policjantów z innych miast – filmy z zabrudzonymi lekko tablicami rejestracyjnymi, niedziałającym światłem pozycyjnym, czy nie dość dobrze odśnieżoną tylną szybą to chleb powszedni komend w wielu miastach. Policjanci apelują o więcej rozwagi w nadsyłaniu podobnych materiałów i zwracają uwagę, że zajęci błahymi wykroczeniami mogą nie pojawić się na czas tam, gdzie naprawdę będą potrzebni.

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści