-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Częstochowa: Policjanci na motocyklach oddają strzały kończąc pościg za pijanym kierowcą Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Częstochowa: Policjanci na motocyklach oddają strzały kończąc pościg za pijanym kierowcą

Niedziela rano, przed godziną 9. Do osobowej Dacii wsiada 50 letni mieszkaniec Częstochowy. Jak się okazuje, ma ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Ta jazda może się skończyć tylko źle. Pytanie jak bardzo… Okazuje się, że do tragedii było bardzo blisko.

Biskupice pod Częstochową, jest kilka minut po 9:00. Policjanci na motocyklach zauważają niepewnie jadącego kierowcę. Mają podejrzenie, słuszne, że jest pod wpływem alkoholu. Podejmują próbę zatrzymaniu pojazdu. Kierowca ignoruje ich polecenia. Zaczyna się pościg.

 

Mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych wysyłanych przez policyjne motocykle, kierowca Dacii nie zamierza się zatrzymać. Ignoruje znaki drogowe, wymusza pierwszeństwo, stwarza zagrożenie w ruchu drogowym. Mimo to policjanci nie stosują środków ostatecznych. W końcu pijany kierowca próbuje celowo zepchnąć z drogi policyjną FJR 1300. Policjanci wiedzą, że muszą go zatrzymać za wszelką cenę, zanim komuś stanie się krzywda. Wyjmują broń. Oddają w sumie 8 strzałów w kierunku auta, co skutkuje przebiciem opon, a w końcu zatrzymaniem Dacii pijanego pirata drogowego. Pościg prowadzono przez dokładnie 8 km i zakończył się w pobliżu miejscowości Odrzykoń na drodze krajowej nr 46.

 

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Pijak trafił do aresztu, miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Za napaść na policjanta, niezatrzymanie się do kontroli oraz prowadzenie auta pod wpływem alkoholu grozi mu 5 lat więzienia. Tak, tylko tyle…

 

Źródło: www.slaska.policja.gov.pl

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści