-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Po godzinach "Co nas kręci?" - recenzja filmu Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Po godzinach

"Co nas kręci?" - recenzja filmu

W ostatni piątek maja do polskich kin trafił kolejny film dokumentalny o motocyklistach. Tym razem jest to produkcja prezentująca cały temat bardzo ogólnie, więc każdy znajdzie w niej coś dla siebie - nawet ci, którzy nie jeżdżą na dwóch kółkach lub dopiero zamierzają zdać prawo jazdy kategorii A.

„Co nas kręci”, bo taki jest polski tytuł filmu, to amerykański film dokumentalny, który przekrojowo przedstawia świat motocyklistów i skupia się na jego pozytywnych stronach. Jest to hołd złożony szeroko pojętemu motocyklizmowi, pełen żywych kolorów, świetnie wykonanych „przebitek” i historii, które zaciekawią, a może nawet zainspirują widzów.

Twórcy przedstawiają dokument jako niezależny i niefinansowany przez firmy związane z branżą motocyklową, co pozwoliło zachować jego obiektywność. Widać jednak, że jest kręcony przede wszystkim dla amerykańskiej publiczności, ponieważ spory nacisk położono na tamtejsze imprezy takie jak chociażby Daytona Bike Week czy Strugis Motorcycle Rally. W przypadku sportu autorzy skupiają się na off-road oraz wyścigu Daytona 200, który jest dla Amerykanów tym, czym dla Europejczyków serie MotoGP czy Superbike World Championship. Autorzy nie podążyli jednak do końca wyścigowym tropem i pominęli AMA Superbike. Dzięki „Why We Ride” (wybaczcie, ale jakoś bardziej pasuje mi tytuł oryginału) poznacie również osoby dzierżące rekordy prędkości na Bonneville Salt Flats, a także podróżników i zwykłych użytkowników motocykli.

Film jest świetnie nakręcony i od początku do końca pozytywny. Próżno w nim szukać negatywnych aspektów jazdy. Niektórzy mogą uznać to za minus, bo nie pokazuje wszystkiego, ale z drugiej strony - dzięki pominięciu wypadków, kontuzji i śmierci film jest bardzo spójny, a z kina wychodzimy w doskonałym nastroju. Jeżeli na zwiastunie miałyby się pojawiać napisy opisujące tę produkcję, to z pewnością były by to określenia w stylu ciepły, wzruszający, przepełniony pasją (już widzę uśmieszek Wiewióra) czy inspirujący.

Niezależnie od tego czy i na czym jeździcie warto wybrać się do kina, ponieważ będzie to świetnie spędzone 89 minut. Dzięki temu, że „Why We Ride” jest bardzo ogólnikowe, każdy widz znajdzie fragment, który sprawi, że na twarzy zagości niekontrolowany uśmiech. Również jeżeli chcecie przekonać kogoś, że motocykliści nie są tacy źli, jak ich malują, to z czystym sumieniem możecie jemu / jej pokazać ten film.

 

Informacje na temat seansów znajdziecie na fan page polskiego dystrybutora filmu - 360 Stopni.

Autor: Wojciech Grzesiak

Tagi

TV   

WIDEO
...
oceń ten materiał:
"Co nas kręci" - plakat
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści