Casey Stoner spodziewa się ostrej rywalizacji na Mugello - Motogen.pl

Casey Stoner jest pewien, że uda mu się pokonać Valentino Rossiego podczas najbliższego wyścigu, który odbędzie się na torze Mugello.

W klasyfikacji ogólnej Stoner ma dokładnie tyle samo punktów, co Rossi, a od jego kolegi z teamu Fiat Yamaha dzieli go zaledwie jedno oczko.

23-latek spodziewa się zażartej walki i ma zamiar zostać pierwszym zwycięzcą jeżdżącym na motocyklu Ducati.

Stoner, który w zeszłym roku ukończył wyścig na Mugello jako drugi, powiedział: Już nie mogę doczekać się kolejnego wyścigu na Mugello – torze, na którym osiągnąłem dobre wyniki i z którego przywiozłem piękne wspomnienia. Jednym z nich jest moje pierwsze pole position, które zdobyłem w 2003 roku, czy pierwsze pole position zdobyte dla Ducati w roku 2007. Nawet przegrany wyścig nie mógł popsuć nam wtedy humorów.

W zeszłym roku ukończyłem tam wyścig jako drugi, a biorąc pod uwagę postęp jaki poczyniliśmy, jestem pewien, że w tym roku będziemy walczyć o podium. Będzie to trudny wyścig, ponieważ poziom jest bardzo wysoki. Poza tym wszyscy zawodnicy pochodzący w Włoch będą bardzo zdeterminowani, żeby wygrać.

W ciągu ostatnich trzech wyścigów Stoner zdobył zaledwie jedno miejsce na podium. Jednak za każdym razem kończył w pierwszej piątce, zdobywając punkty.

Źródło: motorcyclenews.com