-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Testy Testy butów motocyklowych Buty XPD X-Zero R: Nie dla cywila Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Laboratorium

Buty XPD X-Zero R: Nie dla cywila test, opinie i oceny

W krótkich butach miejskich nie musimy wcale rezygnować z funkcji znanych z topowych modeli wyczynowych. Udowadniają to XPD X-Zero R.

Choć polemika na temat, czy „krótkie” buty w ogóle można uznać za motocyklowe, zdaje się nie mieć końca i przypomina odrobinę tę o wyższości Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy. My „króciaków” używamy pod niemal każdą postacią. Z niemniejszym entuzjazmem zacząłem używać XPD X-Zero R.


XPD X-ZeroR nie jest to typowy motocyklowy „trampek”. To but, który wygląda i działa jak profesjonalne obuwie wyczynowe, z tą jednak różnicą, że kończy się tuż ponad usztywnioną i dobrze obudowaną kostką.


Taki rodzaj buta budzi pewne kontrowersje. Bardzo dobrze się go używa, łatwo zakłada, a podczas jazdy motocyklem mamy zagwarantowaną pełną swobodę obsługi motocykla i poczucie pełnej kontroli – jak w bucie o standardowej długości. Jedynym mankamentem jest – paradoksalnie – jego największa zaleta, czyli fakt, że but ten absolutnie nie chce wyglądać na cywilny.


Widać od razu, że jest z nim „coś nie tak”, i przez to starsza pani w kolejce na poczcie przepuści nas dodając troskliwy komentarz – „a ty chłopcze w tych butach ortopedycznych z PCK załatw swoje sprawy, bo widzę, że moje żylaki przy twoim schorzeniu to musi być betka”.

 

Buty XPD X-Zero R


Nie ma się co dziwić starszej pani. Nie dość, że buty są kolorowe, to jeszcze te wszystkie plastiki i nakładki nie pozwolą poczuć się incognito – „niemotocyklowo”. Mizerny to zarzut i pewnie większości to zupełnie nie przeszkadza, a może nawet być argumentem „in plus”.

 

Czytaj dalej na następnej stronie>>>

 

Strony:

Redaktor naczelny
Oceń ten materiał:
Zobacz galerię

Buty motocyklowe XPD X-Zero R

7
zdjęć
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści