Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport Inne Bardzo dobre wyniki Polaków na FIM EWC w niemieckim Oschersleben Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Inne

Bardzo dobre wyniki Polaków na FIM EWC w niemieckim Oschersleben

Szóste miejsce w klasyfikacji generalnej oraz podium w Superstock wywalczyła ekipa Wójcik Racing Team #777.

Gino Rea i Christopher Bergman zapowiadali walkę o podium. Ekipa Grzegorza Wójcika miała na to bardzo dużą szansę. R1 z numerem 77 jechała w ścisłej czołówce - niestety wywrotka, którą Rea zaliczył w drugiej połowie wyścigu spowodowała spadek z piątego na 22 miejsce..

Druga ekipa startująca w polskich barwach, WRT, w której do Kamila Krzemienia i Austriaka Philippa Steinmayra dołączył w Marek Szkopek zakończyła zmagania na szóstym miejscu w generalce i drugim w klasie Superstock.

Punkty wywalczył także zespół LRP Poland. Ekipa Bartłomieja Lewandowskiego na Oschersleben zajęła 14 miejsce w generalce i siódme w klasie Formula EWC.

Kolejna runda FIM EWC, odbędzie się pod koniec lipca na japońskim torze Suzuka…