Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Biznes BMW Motorrad z udanym kwartałem i rekordowym półroczem Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Biznes

BMW Motorrad z udanym kwartałem i rekordowym półroczem

Grupa BMW podsumowała drugi kwartał i pierwsze półrocze bieżącego roku. Pomimo, że w drugim kwartale sprzedaż zwolniła, to wynik za całe półrocze jest powyżej rekordu z ubiegłego roku.

W drugim kwartale 2016 roku BMW Motorrad sprzedało 46 966 motocykli, co dało spadek, ale tylko o 0,2% w porównaniu z 47 048 sztukami sprzedanymi w ubiegłym roku.

W całym półroczu do klientów trafiło 80 754 motocykli, co oznacza wzrost o 3%. Tym samym BMW pierwszy raz w historii sprzedało ponad 80 000 motocykli w ciągu 6 miesięcy.

 Najwyższy wzrost sprzedaży odnotowano w Hiszpanii i we Włoszech. W Hiszpanii sprzedaż motocykli BMW wzrosła o 23%, a we Włoszech - o 17,2%. Jednocześnie BMW odnotowało spadek sprzedaży motocykli na rynku amerykańskim. W Stanach Zjednoczonych sprzedaż spadła o 3,5%.

 

BMW pokłada spore nadzieje w nadchodzących modelach G310R i R nineT Scrambler. Model G310R nie pojawi się jednak w tym roku w Indiach, a do Europy trafi z opóźnieniem, chociaż już można złożyć na niego zamówienie. W Polsce motocykl będzie kosztował 19 800 złotych w podstawowej wersji. Scrambler z kolei ma być tańszy od standardowego R nineT o około 1500 euro.

Autor: Wojciech Grzesiak
oceń ten materiał:
BMW R nineT Scrambler BMW R nineT Scrambler
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści