Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Nowości rynkowe Aprilia Shiver 900 – ciekawa promocja Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Nowości rynkowe

Aprilia Shiver 900 – ciekawa promocja

Żałujemy, że nowość, jaką jest wprowadzona w tym roku Aprilia Shiver 900 przeszła troszeczkę bez echa, ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Polski importer na koniec sezonu przedstawił dość kuszącą promocję na ten świeżutki wciąż model.

Shiver nie jest powszechnie spotykanym motocyklem w naszym kraju, a szkoda. Włoska V-ka już w znanej do 2017 roku odsłonie była ciekawą propozycją. Dwucylindrowy silnik generował całkiem interesujący potencjał, a całość konstrukcji była niezwykle zwinna. Faktem jest, że przez lata nieco się opatrzyła, ale i tak na naszych drogach była dość egzotycznym widokiem. Na sezon 2017 przekonstruowano ją dość solidnie. Dostała zdecydowanie agresywniejszą stylistykę, nową osłonę zbiornika paliwa, jak i subframe oraz tłumiki. Ale najistotniejszą modyfikacją była zmiana pojemności. Z 750 ccm skoczyła ona do 896 ccm. Dziewięćsetka nie zyskała na mocy, bo generuje nadal 90 KM, jednak moc ta dostępna jest teraz o 250 obr/min niżej. Ważniejszym jednak parametrem, zwłaszcza tak istotnym dla motocykli typu naked, jest moment obrotowy. Ten wystrzelił z poziomu 79 Nm/7250 obr/min w siedemset pięćdziesiątce do 90 Nm przy zaledwie 6500 obr/min w dziewięćsetce. Mimo tej modyfikacji udało się tez urwać nieco na masie, która wynosi teraz 218 kg.

 

Za nowy model polski importer życzy sobie teraz 36 900 zł. Autoryzowane salony Aprilii można znaleźć we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Rumii, Gliwicach i Tarnowie.

 

Więcej o motocyklach Aprilia

Powiązane materiały

oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści