Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Aplikacja mPojazd ruszyła: dowód rejestracyjny, karta pojazdu i polisa OC w smartfonie Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Aplikacja mPojazd ruszyła: dowód rejestracyjny, karta pojazdu i polisa OC w smartfonie

Dowód rejestracyjny, polisa OC oraz karta pojazdu znajdzie się w smartfonie dzięki aplikacji mObywatel. Procedura uaktywnienia usługi mPojazd jest prosta; wystarczy pobrać na telefon bezpłatną aplikację mObywatel. Na razie usługa jest dostępna tylko dla Androida, wersja dla iPhone’a w przygotowaniu.

Nazwa mPojazd kryje pakiet dokumentów przydatnych kierowcy: to cyfrowa wersja polisy ubezpieczeniowej, karty pojazdu oraz dowodu rejestracyjnego. Ponadto znajdziemy takie informacje jak masa własna pojazdu, ładowność, rozstaw kół, emisja CO2, czy średnie zużycie paliwa oraz pochodzeniu pojazdu. W aplikacji możemy sprawdzić, kiedy mijają terminy ważności badania technicznego oraz polisy OC.

 

Usługa jest dostępna dla właścicieli i współwłaścicieli pojazdu. Jeśli nasz pojazd jest leasingowany albo służbowy, należący do firmy nie skorzystamy z aplikacji mPojazd.

 

Do aktywacji usługi mPojazd potrzebujemy tzw. profilu zaufanego. To rozwiązanie, potwierdzające naszą tożsamość w internecie. By go uzyskać nie trzeba wybierać się z wizytą do urzędu. Wystarczy sprawdzić, czy w naszym banku jest dostępna odpowiednia funkcjonalność i profil założyć poprzez internet, z wykorzystaniem naszego konta bankowego.

 

Sama procedura uaktywnienia usługi mPojazd nie jest prosta. Wystarczy pobrać na telefon bezpłatną aplikację mObywatel. Po tej czynności pozostaje uruchomić usługi mTożsamość i mPojazd wykorzystując dane profilu zaufanego. Jeśli zastosujemy się do komunikatów wyświetlanych na ekranie, całość zajmie max 10 minut…

 

 

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści