Alstare rozstaje się z Ducati - Motogen.pl

Wcześniej Alstare przez piętnaście lat współpracowało z Suzuki, a w sezonie 2005 team zdobył tytuł mistrzowski w klasie Superbike. Po pojawieniu się Ducati 1199 Panigale wszyscy mieli nadzieję, że będzie on równie dobry jak jego poprzednik. O ile w klasie Superstock 1000 motocykl radził sobie dobrze, o tyle w Superbike już od samego początku Team Alstare borykał się z problemami. Już w lutym pojawiły się pierwsze problemy, ponieważ Carlos Checa i Ayrton Badovini zakończyli testy sprawdzając skuteczność australijskiej służby zdrowia. Sezon zakończył się poważną kontuzją, której doznał Carlos Checa i musiał on opuścić kilka rund.

Przeczytaj również: Carlos Checa kończy karierę

W tym roku Carlos Checa wziął udział w piętnastu wyścigach i raz stanął na pole position, a sezon zakończył na piętnastym miejscu w generalce. Ayrton Badovini z kolei wziął udział w 24 wyścigach, raz stanął na pole position i raz udało mu się stanąć na podium po zdobyciu trzeciego miejsca. Ten rok zakończył na dwunastym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Francia Batta przyznał, że jest zasmucony całą sytuacją, ponieważ miał to być świeży start dla Teamu Alstare po rocznej przerwie. Pracę z Ducati określił jako ekscytującą, ale jednocześnie przyznał, że nie chce podejmować ryzyka i zostawać kolejny sezon z Panigale. Ducati z kolei poinformowało, że nadal będzie obecne w World Superbike Championship i w ciągu najbliższych dni powinniśmy poznać wyścigowe plany producenta na sezon 2014. Umowa z Alstare była podpisana na dwa lata.

Więcej o motocyklach Ducati Autor: Wojciech Grzesiak