AMA Supercross 2015: Runda 5 – Anaheim III - Motogen.pl

Main Event SX450

Ten wieczór stanowczo należał do Ryana Dungey’a, który prowadząc już od drugiego okrążenia wygrał wyścig Main Event w królewskiej klasie SX 450. Ryan został liderem klasyfikacji generalnej podczas eliminacji w Oakland, jednak dopiero w Anaheim 3 odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Zwycięzca czwartej rundy Trey Canard zaliczył niegroźny upadek w sekcji piasku, jednak niefortunny błąd sprawił, że Trey na metę dotarł dopiero na 5 miejscu. Ken Roczen doszedł już do siebie po zeszłotygodniowym incydencie jednak mimo zaciętej walki przegrał rywalizację z Eli Tomac i Cole Seely. Z tego powodu młody Niemiec zameldował się na mecie poza podium na 4 pozycji. Mimo nie najlepszego występu Roczen utrzymuje drugą pozycje w klasyfikacji generalnej.

Main Event SX250

Mniejsza pojemność silnika w klasie SX250 nie oznacza słabszych emocji. Walka podczas finałowego wyścigu była zacięta i obfitowała w wiele manewrów wyprzedzania.
Najlepszym refleksem podczas startu wykazał się zawodnik Matthew Bisceglia, który zdobył holeshota. Jednak to Jessy Nelson objął prowadzenie już podczas pierwszego okrążenia. Dotychczasowy lider klasyfikacji generalnej Cooper Webb dał z siebie wszystko i wyprzedził Nelsona podczas ósmego okrążenia. Webb powtórzył sukces z drugiej i trzeciej rundy serii AMA Supercrossu, tym samym dodał do klasyfikacji sezonu komplet punktu za zwycięstwo w Anaheim III.
Występu na Stadionie Aniołów do udanych z pewnością nie zaliczy Tyler Bowers. Tracąc panowanie nad motocyklem po jednym ze skoków, przeleciał przez kierownicę. Nie był to jednak poważny w skutkach upadek, dzięki temu udało się Bowersowi ukończyć wyścig. Piętnasta pozycja, na której obiecujący zawodnik teamu Kawasaki stawił się na mecie, pozostawia jednak wiele do życzenia.