-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport MotoGP 400 startów Valentino Rossiego: pierwszy w historii Grand Prix Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

MotoGP

400 startów Valentino Rossiego: pierwszy w historii Grand Prix

Valentino Rozpoczął swoją przygodę z Mistrzostwami Świata w 1996 roku. W minioną niedzielę, jako pierwszy zawodnik w historii, osiągnął kamień milowy 400 startów w wyścigach Grand Prix.

Fani wyścigów motocyklowych i generalnie motocykli dzielą się na dwie grupy – tych, dla których VR46 jest idolem oraz tych, którzy mają go już serdecznie dość. Nie da się ukryć, że Vale przestał już finiszować w TOP3, ale także nie da się zaprzeczyć, że ta pierwsza grupa jest zdecydowanie liczniejsza.

 

Fani Rossiego mieli co świętować w trakcie minionej rundy w Australii. Dla Włocha był to wyjątkowy wyścig. Valentino Rossi, jako pierwszy i jedyny zawodnik w całej 70-letniej historii Grand Prix, zaliczył 400 startów w wyścigach GP. Mistrzostwa Świata Valentino zaczął w 1996 roku w klasie GP125. Następnie przechodził do GP250, GP500 oraz MotoGP. Wszędzie zdobywał tytuły Mistrza, zgarniając ich łącznie aż dziewięć.

 

Z okazji 400 startów GP, organizator MotoGP przygotował specjalny klip:

 

 

W wyścigu o GP Australii, startując z czwartej lokaty, Vale w pierwszym zakręcie wyszedł na prowadzenie. Finalnie jednak ukończył wyścig na 8. lokacie. Niezależnie od tego, czy jesteś, czy nie jesteś fanem VR46 – za czterysta startów na najwyższych, światowych szczeblach wyścigów motocyklowych należą się Rossiemu ogromne brawa i szczery szacunek!

 

...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści