-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Prezentacje 11 motocykli wszech czasów, które zmieniły rynek na zawsze Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Prezentacje

11 motocykli wszech czasów, które zmieniły rynek na zawsze

Wszystko, co dziś znamy, miało kiedyś swój początek. Z motocyklami nie było inaczej. W przeszłości po świecie jeździły maszyny, które w swoim czasie wyznaczały nowe standardy, były najszybsze, najbardziej innowacyjne lub po prostu najładniejsze. Postanowiliśmy więc zrobić listę motocykli, które zrewolucjonizowały rynek na zawsze.

1969 - Honda CB750

Pierwszym z nich, jest oczywiście Honda CB750 protoplasta dzisiejszych motocykli sportowych. Był to motocykl, który zmienił wszystko. Mimo że silnik był używany już we wcześniejszych motocyklach, a podwozie nie miało  żadnych nowych elementów, inżynierom Hondy udało się poskładać najlepsze części w jeden świetny motocykl. Honda CB750 była dopracowana w najdrobniejszym szczególe, a jej cena nie odstraszała. Dowodem na to jest fakt, iż po czterech latach od premiery sprzedawała się w liczbie 60 tys. sztuk rocznie. I dziś nieraz możemy zauważyć jadącą po ulicy „siedemsetpięćdziesiątkę”. Na przełomie lat 60. i 70. wyznaczała nowy standard wśród motocykli, ponieważ była niezawodna i miała piekielne jak na swoje czasy osiągi. Dzisiaj nie znalibyśmy takich motocykli jak CBR1000RR, Kawasaki ZX-10R, Suzuki GSX-R1000 czy Yamaha YZF-R1, gdyby nie pierwsza Honda CB750.

 

Honda CB750

 

Triumph T120 Bonneville>>>

 

Powiązane materiały

...
oceń ten materiał:
Zobacz galerię

Top 11 motocykli wszech czasów, które zmieniły rynek na zawsze

11
zdjęć
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści