-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju 10 tys. harleyowców bawiło się na Super Rally 2013 Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

10 tys. harleyowców bawiło się na Super Rally 2013

Zakończył się największy doroczny europejski zlot miłośników kultowych motocykli Harley-Davidson. Do Wrocławia przyjechało ich prawie 10 tysięcy.

 

Przez 5 dni uczestnicy przebywali i mieszkali na terenie Stadionu Olimpijskiego, gdzie zbudowano dla nich prawdziwe motocyklowe miasteczko. Harleyowcy zawitali z licznych europejskich krajów: z Polski, Niemiec, Austrii, Węgier, Szwajcarii, Francji, Hiszpanii, Włoch, Czech, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Słowacji, Finlandii, Danii, Szwecji, Luksemburga, Holandii i wielu innych. Przyjechali również goście z odleglejszych miejsc, takich jak Nowa Zelandia, Japonia, Stany Zjednoczone, Chile czy Izrael.
 
Co roku miłośnicy Harleyów spotykają się na Super Rally®, by pochwalić się swoim, wielokrotnie unikatowym, motocyklem i nawiązać znajomości z pasjonatami z innych krajów. Nie brakowało też dobrej zabawy podczas koncertów aż 22 zespołów, dużą popularnością cieszyły się zorganizowane wycieczki do Książa, Włodarza 
i Jaworzyny Śląskiej. Rozrywkę też zapewniali sami uczestnicy. Popołudniami tłumnie blokowali przejazd na głównej alei wjazdowej. Motocyklista, który chciał wjechać na teren zlotu, musiał wykonać różne dowcipne zadania, aby bramka się rozstąpiła.
 
Organizacja zlotu przebiegła pomyślnie, a klub Harley-Davidson Club Poland usłyszał wiele pochwał i wyrazów uznania ze strony Europejskiej Federacji Klubów Harley-Davidson za profesjonalne przygotowanie imprezy. Ciężko pracowaliśmy na ten sukces, tym bardziej cieszy nas zadowolenie uczestników. W tym roku zlot miał odbyć się w Irlandii, ale z przyczyn ekonomicznych tamtejszy klub zrezygnował. Mieliśmy tylko rok na zorganizowanie tego wydarzenia, podjęliśmy wyzwanie 
i wygraliśmy – mówi Kuba Pyra, Prezydent Harley-Davidson Club Poland, organizator imprezy.
 
Uczestnicy bardzo pozytywnie wypowiadali się o Wrocławiu i jego mieszkańcach, którzy tłumnie zebrali się na trasie przejazdu parady motocykli w sobotnie przedpołudnie. Cały zlot przebiegł bardzo spokojnie. Najpoważniejszym incydentem, który zarejestrowaliśmy podczas Super Rally, było zniknięcie sobotniej nocy 550 bannerów z logo zlotu – śmieje się Kuba Pyra.
 
Kolejne FH-DCE Super Rally® odbędzie się w przyszłym roku w Estonii.
 
***
Zloty FH-DCE Super Rally® organizowane są od 40 lat przez Europejską Federację, zrzeszającą 80 klubów z większości krajów europejskich. Jest to jedna z niewielu organizacji entuzjastów motocyklowych, która może posługiwać się nazwą i logo Harley-Davidson Motor Company, USA. Tegorocznym organizatorem Super Rally® jest Harley-Davidson Club Poland, który powstał w 2007 roku. Dzięki aktywności jego członków FH-DCE Super Rally® wreszcie doczekaliśmy się polskiej edycji wydarzenia.
Więcej na:
 
Więcej o motocyklach Harley-Davidson

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści